Dantų protezavimas

Dantų protezavimas naudojamas siekiant atkurti trūkstamus dantis, grąžinti kramtymo funkciją ir suteikti pacientui galimybę vėl šypsotis.

Pirmas labai svarbus žingsnis prieš pradedant protezuotis dantis – gydymo plano sudarymas. Jau per pirmąjį vizitą pas gydytoją mūsų klinikoje su pacientu aptariamos visos protezavimo galimybės ir sudaromas detalus gydymo planas, įvertinama gydymo eiga, trukmė ir kaina. Esant reikalui, atliekami papildomi tyrimai, parenkamas protezavimo metodas.

Kodėl taip svarbu vėl turėti dantis?

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl svarbu protezuoti, – tai kramtymo funkcijos atkūrimas ir žandikaulio irimo sustabdymas. Netekus vieno ar kelių dantų, žandikaulis netenka apkrovos ir pradeda tirpti. Netekus danties, svarbu kuo greičiau pakeisti jį protezu, nes per ilgą laiką gali susidaryti nemaži kauliniai defektai, todėl protezavimo kaina gali net kelis kartus išaugti (tai ypač aktualu kalbant apie viršutinį žandikaulį).

Kokius protezavimo būdus rinktis?

Išimami dantų protezai – plokštelės

Dažniausiai dedami pacientams, netekusiems visų dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje. Dėl prasto laikomumo dažnai gali sukelti diskomfortą.
Visgi šie protezai gali būti tvirtinami implantais, sudarant tvirtą jungtį ir pristabdant kaulo nykimą. Tai vadinamieji lanko atraminiai protezai.

Neišimami (fiksuoti) protezai

Jie tvirtinami ant paciento nušlifuotų, endodontiškai sugydytų dantų, atrodo estetiškai ir dažniausiai nesiskiria nuo paciento turimų dantų.

Fiksuoti protezai gaminami iš:

 • Metalo plastikos. 
  Metalo plastika yra vienas pigiausių dantų protezavimo būdų, nepasižymintis ilgaamžiškumu ir dažnai naudojamas, kai reikia laikinų dantų protezų.
 • Metalo keramikos.
  Metalo keramika – dažniausiai pasirenkamas protezavimo būdas dėl kainos ir kokybės santykio. Pats vainikėlis yra gaminamas iš metalinio karkaso ir plonu sluoksniu padengiamas pasirinkto atspalvio keramika. Šis protezavimo būdas yra patvarus, atrodo gana estetiškai ir yra tvirtas, todėl pacientai jį dažnai pasirenka.
 • Cirkonio keramikos.
  Cirkonio keramikos vainikėliai – vieni estetiškiausiai atrodančių, prie žmogaus organizmo prisitaikančių ir tvirčiausių protezų. Juos gaminant naudojamas cirkonio oksido keramikos karkasas, kuris, kitaip nei tamsus metalinis, visiškai nesiskiria nuo natūralių paciento dantų spalvos, liesdamasis su dantenomis nesukelia jose uždegimo. Šis protezavimo būdas yra brangesnis, bet dažnai naudojamas protezuojant priekinius dantis, norint atkurti estetinį vaizdą.
 • Bemetalės keramikos.
  Bemetalės keramikos vainikėliai yra laidūs šviesai, atrodo labai natūraliai. Dažnai naudojami priekiniams dantims atkurti. Tai nepigus protezavimo būdas, tačiau sparčiai populiarėjantis, ypač tarp jaunų žmonių. Šie vainikėliai atrodo itin estetiškai, pasižymi tvirtumu.
 • Laminatės.
  Laminatės –vienos ploniausių ir natūraliausiai atrodančių danties restauracijų. Jos gaminamos iš labai plono sluoksnio stiklo keramikos ir naudojamos, kai reikia pakoreguoti dantų spalvą, formą, paslėpti defektus. Protezuojant dantis laminatėmis, atliekamas minimalus danties paviršiaus šlifavimas (apie 0,5 mm), užtat išgaunamas maksimalus estetinis vaizdas. Šis protezavimo būdas yra gana brangus, todėl pasirinkus dantis protezuoti laminatėmis, reikėtų gydytojui odontologui kuo išsamiau nupasakoti, kokio rezultato tikitės, ir įvertinti, ar būtent laminatės padės jį pasiekti.

Dantų protezavimas ant implantų

Atlikus implantaciją ir praėjus gijimo periodui, kuris dažniausiai trunka 4–6 mėnesius, pradedami dantų protezavimo ant implantų darbai. Kadangi implantas pakeičia natūralaus danties šaknį, jis privalo per tam tikrą laiką sudaryti tvirtą jungtį su kaulu.
Protezavimas ant implantų, kaip ir protezavimas ant natūralių paciento dantų, neužima daug laiko, ir per 2–3 vizitus pacientas gali džiaugtis naujais dantimis. Svarbu paminėti, kad mūsų klinikoje protezavimas ant implantų yra atliekamas pasitelkiant aukščiausio lygio tyrimo metodus ir protezavimo technologijas, kuriomis pasiekiamas maksimalus rezultatas. Implantui suteikiama viso gyvenimo garantija

Kaip nuspręsti kokį protezavimo būdą pasirinkti?

Pirmas ir pats svarbiausias žingsnis tobulos šypsenos link – tai apsilankymas pas gydytoją odontologą. Pirmojo vizito metu atlikus apžiūrą jums bus sudarytas detalus gydymo planas, parinktas tinkamiausias protezavimo būdas, paaiškinti visi etapai, numatoma protezavimo trukmė ir kainos. Mūsų klinikoje pirminė gydytojo konsultacija dėl protezavimo yra nemokama, todėl galite drąsiai kreiptis ir papasakoti gydytojui savo lūkesčius. Mes pasiruošę jums padėti nevaržomai šypsotis!