Vaikų odontologija

Vaikų odontologija. Rūpintis burnos audinių ir dantų sveikata reikia pradėti jau ankstyvoje vaikystėje. Šiame tarpsnyje ypač svarbų vaidmenį atlieka tėvai, kurie savo iniciatyva turi mokyti vaiką tinkamai prižiūrėti dantukus ir organizuoti jo pirmąjį apsilankymą pas gydytoją.

Kada verta pradėti vaikus vesti pas odontologą?

Mažuosius pacientus gydytojui reikėtų parodyti, kai tik išdygsta pirmieji dantys. Pirmasis vaiko apsilankymas gydytojo kabinete turėtų būti tik pažintinis, kad mažylis priprastų ir geriau susipažintų su aplinka ir gydytoju. Kitų vizitų metų gydytojas apžiūri ir įvertina naujai išdygusius dantis, instruktuoja tėvus, kaip tinkamai padėti vaikui išsivalyti dantis ir suformuoti įprotį tai daryti nuolatos.

Vyresnius 7–8 metų vaikus derėtų nuvesti pas ortodontą. Šios srities gydytojai labai anksti geba nustatyti sąkandžio anomalijas ir paskirti gydymą, kad nekiltų problemų ateityje.

Reguliarus vaiko lankymasis pas odontologą padeda išvengti baimių atsiradimo, formuoja tinkamus burnos priežiūros įpročius ir sukuria tvirtą ryšį tarp mažojo paciento ir gydytojo.