gydytojai - odontologai

Ieva Mačiulaitytė

Gydytoja odontologė

Kaip atkurti prarastus dantis, žmonija suka galvas nuo neatmenamų laikų. Per pastarąjį dešimtmetį pasirodė nemažai publicistinių straipsnių apie tai, kad japonų mokslininkai kuria metodiką, kuri leis juos tiesiog atauginti. Gera žinia, tačiau panašu, kad dar teks palaukti, kol medicina pasieks tokias aukštumas. Gydytoja odontologė Ieva Mačiulytė, studijas pabaigusi prieš porą metų, domisi naujausiais dantų gydymo, funkcinio ir estetinio dantų atstatymo metodais, juos taiko savo praktikoje. „Dalyvauju odontologams skirtuose kvalifikacijos kėlimo kursuose bei konferencijose. Gilinuosi į protezavimo metalo keramika, bemetale keramika aspektus protezuojant ant nuosavų dantų bei implantų, kai atkuriami arba pavieniai dantys, jų grupės, arba visi abiejų žandikaulių dantys, žmogui grąžinama kramtymo funkcija, pilnavertis gyvenimas. Naujovių šiandieninėje odontologijoje tikrai daug. Stengiuosi jas pritaikyti savo pacientams“, – pasakojo I. Mačiulytė. Ji dirbs mūsų klinikoje. Sutikti gerą, savo darbą mylintį dantų gydytoją – reikšminga sėkmė gyvenime. Ypač kol laukiame, kada gi bus atrastas būdas juos tiesiog atauginti! Kramtyti reikia kasdieną ir jau ….šiandien.

Henrikas Rusilas

Gydytojas odontologas-chirurgas

Gydytojas odontologas Henrikas Rusilas specializuojasi burnos chirurgijoje ir šį darbą dirba trečius metus. „Nuo ankstyvų studijų metų pradėjau domėtis prarastų dantų atkūrimu, implantacija. Mintis, jog burnoje, tokiame mažame plote, reikalingas toks didelis kiekis žinių ir įgūdžių labai intrigavo. Tai motyvuoja gilinti žinias tiek Lietuvoje, tiek užsienyje“, – pasakojo gydytojas. Jis pastebi, kad dažnai pacientai, ypač vyresnės kartos, į kabinetą ateina su baime akyse. Senas įsitikinimas, kad chirurginis dantų gydymas susijęs su skausmu vis dar gyvas, tačiau naujos medžiagos ir metodikos šiandien leidžia jį užmiršti. „Gydytojas ir pacientas yra viena komanda. Pirmiausia stengiuosi nuraminti, išaiškinti gydymo eigą. Paprastai įtampa greitai nuslūgsta. Man irgi lengviau dirbti, kai žmogus, sėdėdamas odontologo kėdėje pasako, kad jam kažkas nepatogu, nemalonu. Stengiuosi su pacientais rasti bendrą kalbą“, – sakė H. Rusilas. Pasak jo, Lietuvoje žmonės sveikatą, o tuo pačiu ir dantų būklę, savo prioritetų sąraše linkę nustumti tolyn, laisvas lėšas greičiau investuoja į turtą, nei į gerą savijautą. Dėl dantų atkūrimo kreipiasi pavėluotai, dėl to daugiau sudėtingesnių atvejų. Yra ir tokių, kurie mano, jog implantai yra svetimkūniai ir jų vengia, nors mokslas seniai įrodė, kad tai efektyvus ir saugus būdas kramtymo funkcijai atstatyti. H. Rusilas, kaip jaunas gydytojas, nuoširdžiu darbu ir noru padėti kiekvienam savo pacientui nori pelnyti gero gydytojo autoritetą, kolegų pripažinimą ir žmonių pasitikėjimą.

Laura Čiūdarienė

Gydytoja odontologė

Kuo labiau pasitikėti – jaunu ar patyrusiu ir pagyvenusiu daktaru? Patyrimas, žinoma, labai geras dalykas. Vyresni gydytojai galbūt daro mažiau klaidų, geriau numato gydymo rezultatą. Bet jaunystė irgi turi savų privalumų. Jauni gydytojai pilni energijos, troškimo įrodyti sau ir kitiems, kad jiems gerai sekasi sutarti su žmonėmis ir juos pagydyti. Jų žinios – naujos ir šviežios. Gydytoja odontologė Laura Čiūdareinė 2018 m baigė Lietuvos sveikatos mokslų universitetą įgydama odontologijos magistro laipsnį ir tapo Lietuvos odontologų rūmų nare. „Nuo pat pirmųjų praktikinių paskaitų pradėjau domėtis restoratyvine odontologija – estetiniu ir funkciniu priekinių ir galinių dantų atstatymu kompozitu, dantų ir žandikaulių protezavimu išimamais ar fiksuotais protezais, neinvaziniu mikroprotezavimu. Be to, prireikus gydau ir dantų šaknų kanalus, šalinu nebetinkamus gydyti dantis, Labiausiai man rūpi bendra paciento burnos ertmės sveikata ir funkcinis stabilumas, ko ir siekiu pradėdama gydyti kiekvieną naują pacientą“, – sakė Laura. Ir sukluskite – ji gerai sutaria su mažaisiais pacientais.

Raminta Zlobina

Raminta Zlobina

Burnos higienistė

Prenumeruokite mūsų naujienas

Prenumeruokite mūsų naujienas

Pirmi sužinokite apie mūsų akcijas, vykdomas tyrimų programas ir kitas naujienas

Dėkojame už Jūsų prenumeratą!