implantavimas

Implantavimas – vienas šiuolaikiškiausių odontologijoje taikomų gydymo metodų, padedančių susigrąžinti kramtymo funkciją. Atliekant implantavimo procedūrą trūkstama danties šaknis yra pakeičiama iš titano pagamintu implantu, kuris per 3 ar 6 mėnesius (priklausomai nuo operacijos apimties) suauga su paciento kaulu ir atstoja prarastą danties šaknį. Dar vienas pranašumas, kurį būtina paminėti, – implantai išsaugo tiek sveikuosius paciento dantis (jeigu jų yra), tiek žandikaulį. Protezuojant dantis kitais būdais, dažniausiai tenka nušlifuoti sveikus paciento dantis, kad ant jų būtų galima pritvirtinti protezus. Pasirinkus dantų implantavimą, aplinkinių dantų šlifuoti nereikia.

Nuo žandikaulio irimo dantų implantai pacientą apsaugo suteikdami žandikauliui reikiamos apkrovos. Netekus keleto dantų, įprantama maistą kramtyti ta puse, kur jų likę daugiau. Kai į žandikaulį įsukamas danties implantas, o ant jo pritvirtinamas vainikėlis, pacientas vėl gali kramtyti maistą visa burna, o žandikaulis gauna pakankamai krūvio, ir kaulas nustoja irti.

Dantų implantavimas teikia pasitikėjimo savimi. Pagerėja kalbėsena, sugrįžta gebėjimas valgyti bet kokio kietumo maistą, norisi šypsotis. Tai pagerina paciento gyvenimo kokybę.