Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – procedūra, kurios metu dantys yra atkuriami tam tikrais sluoksniais, atsižvelgiant į jūsų natūralių dantų anatomiją. Kitaip tariant, atkurtų dantų išvaizda būna natūrali: atkuriama tiksli danties forma bei spalva. Estetinis plombavimas gali būti taikomas gydant tiek priekinius, tiek krūminius dantis. Plombuojant krūminius dantis, svarbu ne tik defektiškai užpildyti danties ertmę, bet ir taisyklingai atkurti prigimtinę danties formą.

 

Patarimai

Kad dantys išliktų sveiki ir gražūs kuo ilgesnį laiką po estetinio plombavimo procedūros:

  • Vengti dažančių maisto produktų (raudonojo vyno, burokėlių, juodos kavos), nerūkyti, tai ypač aktualu pirmąsias dvi savaites po estetinio plombavimo.

  • Reguliariai kas 6–12 mėnesių lankytis pas gydytoją odontologą, kuris įvertintų dantų būklę ir esant reikalui atliktų formos ar spalvos korekciją, nupoliruotų dantis;

  • Ne rečiau kaip kas 6–12 mėnesių lankytis pas burnos higienistą, kuris pašalintų susikaupusias apnašas, įvertintų dantų būklę, jautrumą.

  • Naudoti minkštus dantų šepetėlius ir neabrazyvines dantų pastas, siekiant kaip įmanoma ilgiau išlaikyti plombų blizgesį, laikomumą ir sumažinti dantų jautrumo atsiradimo riziką.